Akcja czytania w SP nr 35 w Trzebiesławicach

Akcja czytania w dąbrowskich szkołach i przedszkolach to flagowa inicjatywa naszego Stowarzyszenia Razem dla DG. Wychowawcy i nauczyciele sami zgłaszają się do nas z prośbą o odwiedziny w placówkach. Z przyjemnością też dostosowujemy temat wizyty do programów realizowanych aktualnie z dziećmi. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że w Szkole Podstawowej nr 35 realizowana jest tematyka z zakresu edukacji zdrowotnej i żywieniowej, Katarzyna Zagajska, prezes Stowarzyszenia rozpoczęła poszukiwania odpowiedniej literatury.

W ten sposób trafiliśmy do Wiesławy Pyrcz (z domu Dybich), autorki niezwykłych książeczek i wierszy dla dzieci, której bardzo spodobała się nasza akcja, popularyzująca czytanie wśród najmłodszych. Pani Wiesława jest emerytowaną bibliotekarką, obecnie współpracującą ze świetlicami, przedszkolami, a nawet Kołami Gospodyń Wiejskich. Co ciekawe, także babciom i dziadkom opowiada o ich roli w zdrowym żywieniu wnucząt. Warto zajrzeć na stronę autorki. TU LINK

Wielka szkoda, że pani Wiesława nie mieszka w pobliżu, ale może będzie jeszcze okazja zaangażować poetkę do wspólnego projektu i czytania. Mamy nadzieję :) Póki co cieszymy się, że dostaliśmy książeczki ze specjalną dedykacją i autografem.Od razu powiemy też, że dzieci z SP nr 35 w Trzebiesławicach były zachwycone. Także polecamy twórczość pani Wiesławy z całego serca!

Na zajęcia z dziećmi wybrały się wspólnie: Katarzyna Zagajska i Iwona Zaczkowska, córka znanej w Dąbrowie Górniczej pani doktor Gawędy, która leczyła kilka pokoleń dąbrowian. Zresztą Iwona również doskonale zna się na zdrowym żywieniu i popularyzuje tę tematykę. Dobór "prelegentek" w tej edycji akcji czytania nie był więc absolutnie przypadkowy. W wielkiej torbie z prezentami oprócz książek były też gry, naklejki, tablice edukacyjne (np. z piramidą żywieniową), a nawet zdrowe ciasteczka i żurawina.

Serdecznie dziękujemy za gościnę, ciepłe przyjęcie i fantastycznie spędzony czas!

Wróć