Program pracy Razem dla DG 2018-2023

To już oficjalne. Stowarzyszenie Razem dla DG zarejestrowało swój Komitet Wyborczy Razem dla Dąbrowy Górniczej. To dla nas powód do dumy. W przeciągu kilku miesięcy (oficjalnie Stowarzyszenie powstało w kwietniu) zdołaliśmy zgromadzić wokół siebie grono zaangażowanych dąbrowian. Poznajmy się.

Naszą siłą jest to, że nie jesteśmy partią polityczną. Nasza energia i nasze kandydatury to efekt prawdziwej potrzeby zmian i poczucia, że najwyższy czas "przewietrzyć Dąbrowę Górniczą". Przewietrzyć w sensie dosłownym: to miasto, a szczególnie dzielnice, które wciąż nazywamy "zielonymi" zasługują na zupełnie nowe podejście do ekologii i odwagę, aby zmierzyć się z problemem.

Przewietrzyć także w sensie tego co dzieje się w Urzędzie Miejskim i wokół niego. Ze zdziwieniem patrzymy na listy kandydatów do Rady Miejskiej dąbrowskiego środowiska SLD, które od lat konsekwentnie ukrywa swój szyld, a teraz starając się dodatkowo odmłodzić swój wizerunek.

Wygląda na to, że przez tyle lat sprawowania w mieście władzy nie zdołali  dojrzeć do prężnych, społecznych struktur i w efekcie na listach mamy samych urzędników i osoby zatrudnione w jednostkach samorządowych lub osoby, które bardzo pracę w administracji chciałyby mieć (wyjątki są nieliczne). To smutne. W dodatku mamy świadomość, że nie każda z tych osób na listę trafiła dobrowolnie. Mechanizm jest prosty. Kiedy pracują w jednostkach samorządowych lub kiedy zatrudniona jest tu ich rodzina, czasem po prostu nie mają wyjścia.

Naprzeciwko tej wielkiej urzędniczej machiny, rodzinnym i towarzyskim koneksjom, naprzeciwko olbrzymim budżetom wydawanym na promocję i kampanię, naprzeciwko manifestacji potęgi i olbrzymiej determinacji, by nie stracić urzędniczych stanowisk i wielu innych przywilejów stajemy my:

  • prawnicy z merytoryczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie prawa ochrony zdrowia
  • doświadczeni radni, znani ze swojej bezkompromisowej postawy i walki z dąbrowskimi absurdami
  • matki, które mają już dość lekceważącego stosunku dąbrowskich władz do ich potrzeb i potrzeb dzieci (w tym dzieci niepełnosprawnych!)
  • miłośnicy przyrody, którzy z determinacją bronią ostatnich osiedlowych drzew i chcą, by w Dąbrowie Górniczej poważnie podejść do problemów praw zwierząt
  • studenci, którzy chcą w końcu żyć w mieście przyjaznym i nowoczesnym
  • doświadczeni pracownicy oświaty, którzy (aż za dobrze) znają problemy dąbrowskiej oświaty
  • przedsiębiorcy, którzy chcą nowoczesnego miasta, sprzyjającego rozwojowi małych, średnich i dużych firm
  • mieszkańcy terenów zielonych, którzy dążą do tego, aby Dąbrowę Górniczą traktować jako jedno miasto, a inwestycje w chodniki, oświetlenie, łatanie dziur i ekologię przeprowadzać tam, gdzie jest rzeczywista potrzeba, a nie tam, gdzie można zebrać więcej głosów w wyborach

To właśnie my - Razem dla Dąbrowy Górniczej. Mamy energię i wiedzę, by wspólnie z mieszkańcami zmieniać Dąbrowę Górniczą w miasto, na jakie zasługujemy. Wszyscy zasługujemy!

Naszą liderką i kandydatką na prezydenta Dąbrowy Górniczej jest Katarzyna Zagajska, która swoją charyzmą i energią zgromadziła wokół siebie ludzi, którzy chcą zmian, cenią ją za pracowitość i dążenie do celu mimo przeciwności, a przede wszystkim za odwagę. O szczegółach pracy Katarzyny Zagajskiej na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej można przeczytać na blogu katarzynazagajska.pl

Chcesz poznać nasz pomysł na Dąbrowę Górniczą?

Po wielu tygodniach prac i spotkań z mieszkańcami prezentujemy Program Razem dla DG. To gotowy zarys naszego planu pracy i  priorytetów, jakimi będziemy się kierować w kadencji samorządu 2018-2023.

Struktura naszego programu opiera się na zdiagnozowanych potrzebach w czterech najważniejszych obszarach, a następnie jest prezentacją naszych rozwiązań i propozycji. To nie jest zamknięty dokument, chętnie uzupełnimy go o nowe rozwiązania i pomysły. Chcemy, aby program wyznaczał kierunek naszych nasz działań, styl pracy, podejście do samorządu i spraw mieszkańców. Stale pytamy, rozmawiamy, jesteśmy dla mieszkańców i z mieszkańcami.

Zapraszamy do lektury i dyskusji!

Wróć