Warsztaty - Razem z książką dla dzieci

W obecnych czasach zdominowanych przez telewizje i internet powinniśmy starać się rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

Przedszkole to przede wszystkim okres życia, w którym człowiek poznaje świat poprzez gry i zabawy, dlatego nasze stowarzyszenie stworzyło projekt warsztatów dla przedszkolaków, gdzie podczas zajęć obywało się głośne czytanie bajek i książek przygodowych. Już od początku każdego spotkania dało się zauważyć, że dzieci są bardzo pozytywnie nastawione, a co najważniejsze zaciekawione i chętne do słuchania tych wszystkich bajkowych historii.

Oprócz samego czytania, skupiliśmy się również na części edukacyjnej. Nie zabrakło gier, zabaw i zagadek oraz rozmaitych opowieści o podróżowaniu po całym świecie, a także zwierzętach, które nasze przedszkolaki uwielbiają. Na koniec zajęć, dzięki maskom, które mieliśmy ze sobą każdy mógł wcielić się w swojego ulubionego zwierzaka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkie grupy dostały od nas tablice z literkami, a Prezes Stowarzyszenia-Radna Rady Miejskiej Katarzyna Zagajska przekazała Dyrekcji placówki nowe książki do przedszkolnej biblioteki. Dostaliśmy podziękowania w formie dyplomów, za które serdecznie dziękujemy. Cieszy nas zainteresowanie i chęć odbycia takich warsztatów przez dąbrowskie placówki, a członkowie reprezentujący nasze stowarzyszenie (Katarzyna Zagajska, Ewelina Oleśkiewicz, Ilona Łonak i Michał Sikorski) byli już w trzech :

  • 27 maja 2019 roku odwiedziliśmy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Ujejscu
  • 29 maja 2019 roku warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 26 z oddziałami Przedszkolnymi w Łośniu
  • 31 maja 2019 roku odbyły się zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Błędowie.

Już 10 czerwca w poniedziałek odwiedzimy placówkę w Trzebiesławicach, a następnie nasz projekt będzie kontynuowany od przyszłego roku szkolnego.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za pozytywne, a przede wszystkim radosne przyjęcie naszych członków oraz zachęcamy rodziców do głośnego czytania swoim pociechom, ponieważ jest to dobry sposób na spędzenie wspólnego czasu i aktywny rozwój intelektualny.

Wróć