Warsztaty - Razem z książką dla dzieci

W obecnych czasach zdominowanych przez telewizje i internet powinniśmy starać się rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

Więcej...

Kosmiczne zarobki w nieziemsko zadłużonym szpitalu

Nic tak dawno nie poruszyło mieszkańców Dąbrowy Górniczej, jak informacje na temat zarobków Zbigniewa Podraza i Zbigniewa Grzywnowicza.

Więcej...

Wybory, wybory i po wyborach. Dziękujemy!

 

W wyborach do Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej zaufało nam ponad 4500 mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a w wyborach na prezydenta miasta Katarzyna Zagajska otrzymała 5191 głosów. To dla nas ogromny zaszczyt, że jest Was tyle, ale przyznajemy, że ten wynik jest dla nas również motywacją do poprawy wyniku za pięć lat.

 

Więcej...

Biuletyn KW Razem dla DG - zapraszamy do lektury

Przed nami ostatni tydzień samorządowej kampanii wyborczej. Odwiedziliśmy setki mieszkań, spotkaliśmy się z tysiącami mieszkańców w blokach, domach, na podwórkach, parkingach, parkach i sklepach. Odbyliśmy wiele godzin rozmów i dyskusji. Cieszy nas to, że był to czas aktywny i inspirujący. Dziękujemy za pomysły, inspiracje, a także wskazanie palących potrzeb i problemów.

Więcej...

Program pracy Razem dla DG 2018-2023

To już oficjalne. Stowarzyszenie Razem dla DG zarejestrowało swój Komitet Wyborczy Razem dla Dąbrowy Górniczej. To dla nas powód do dumy. W przeciągu kilku miesięcy (oficjalnie Stowarzyszenie powstało w kwietniu) zdołaliśmy zgromadzić wokół siebie grono zaangażowanych dąbrowian. Poznajmy się.

 

Więcej...

Pamiętajmy o dąbrowskich bohaterach - interwencja w sprawie grobu Edwarda Miętki

Problemy mieszkańców Dąbrowy Górniczej, z którymi zgłaszają się do naszego Stowarzyszenia to nie tylko przysłowiowe już dziurawe drogi w mieście. Zdarza się, że są to dramatyczne historie,  albo – tak jak ostatnio - zupełnie wzruszające sytuacje związane z niezwykłą i burzliwą historią naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego. Dzielimy się nią, bo to ważny, ale zapomniany fragment przeszłości Dąbrowy Górniczej, którą warto upamiętnić.

Więcej...

Zmieniaj z nami Dąbrowę Górniczą. Wrzuć pomysł do skrzynki

Działania Stowarzyszenia Razem dla DG wyznacza jedna, podstawowa zasada: działamy dla mieszkańców i z mieszkańcami. To było dla nas naturalne, że chcąc pracować nad programem Stowarzyszenia, zwróciliśmy się właśnie do dąbrowian o opinie i inspiracje.

Więcej...

Co ważniejsze: zebra czy kwiaty?

Na profilu facebookowym naszego Stowarzyszenia umieściliśmy ostatnio dyskusyjne zdjęcia, na których pokazaliśmy, że w centralnej części miasta, w okolicy Pałacu Kultury Zagłębia rosną pięknie utrzymane kwiaty i wypielęgnowane drzewa, a tuż obok nich znajdują się dwa przejścia dla pieszych, których prawie nie widać. Farba zeszła już dawno i nie wyglądało na to, aby ktokolwiek planował je odnowić.

Więcej...

Do zobaczenia „na mieście”, czyli akcja bilbordowa

Mamy świadomość, że chcąc dotrzeć do większej ilości osób z informacją o Stowarzyszeniu Razem dla DG oraz o jego działaniach musimy dbać o komunikację nie tylko w internecie. Mamy już stronę internetową oraz fanpage na Facebooku. Od ośmiu lat działa również oczywiście strona internetowa Katarzyny Zagajskiej.

Więcej...

Poznajmy się i działajmy Razem dla DG

Stowarzyszenie powstało w kwietniu 2018 roku. Jest czerwiec, a my właśnie ruszamy ze swoją stroną internetową. Mamy za sobą szereg spotkań z mieszkańcami, warsztaty i burze mózgów, w ramach których wypracowujemy strategię działania.

Więcej...