Akcja czytania w SP nr 35 w Trzebiesławicach

Akcja czytania w dąbrowskich szkołach i przedszkolach to flagowa akcja naszego Stowarzyszenia Razem dla DG. Wychowawcy i nauczyciele sami zgłaszają się do nas z prośbą o odwiedziny w placówkach. Z przyjemnością też dostosowujemy temat wizyty do programów realizowanych aktualnie z dziećmi.

Więcej...

Koronawirus - apelujemy o rozsądek

Tematem numer jeden na całym świecie są obecnie coraz częstsze przypadki występowania koronawirusa. Dotarł on już także do Polski. W tej sytuacji należy zachować ostrożność, a przede wszystkim rozsądek.

Więcej...

Pracowity początek roku 2020

Jak mówi staropolskie powiedzenie, jaki początek roku, taki cały rok. Jeśli więc, nasze styczniowo-lutowe aktywności przyjmiemy za dobrą wróżbę, wygląda na to, że 2020 rok będzie dla nas czasem pełnym aktywności i pracy na rzecz mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

 

 

Więcej...

Warsztaty - Razem z książką dla dzieci

W obecnych czasach zdominowanych przez telewizje i internet powinniśmy starać się rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

Więcej...

Kosmiczne zarobki w nieziemsko zadłużonym szpitalu

Nic tak dawno nie poruszyło mieszkańców Dąbrowy Górniczej, jak informacje na temat zarobków Zbigniewa Podraza i Zbigniewa Grzywnowicza.

Więcej...

Wybory, wybory i po wyborach. Dziękujemy!

 

W wyborach do Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej zaufało nam ponad 4500 mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a w wyborach na prezydenta miasta Katarzyna Zagajska otrzymała 5191 głosów. To dla nas ogromny zaszczyt, że jest Was tyle, ale przyznajemy, że ten wynik jest dla nas również motywacją do poprawy wyniku za pięć lat.

 

Więcej...

Biuletyn KW Razem dla DG - zapraszamy do lektury

Przed nami ostatni tydzień samorządowej kampanii wyborczej. Odwiedziliśmy setki mieszkań, spotkaliśmy się z tysiącami mieszkańców w blokach, domach, na podwórkach, parkingach, parkach i sklepach. Odbyliśmy wiele godzin rozmów i dyskusji. Cieszy nas to, że był to czas aktywny i inspirujący. Dziękujemy za pomysły, inspiracje, a także wskazanie palących potrzeb i problemów.

Więcej...

Program pracy Razem dla DG 2018-2023

To już oficjalne. Stowarzyszenie Razem dla DG zarejestrowało swój Komitet Wyborczy Razem dla Dąbrowy Górniczej. To dla nas powód do dumy. W przeciągu kilku miesięcy (oficjalnie Stowarzyszenie powstało w kwietniu) zdołaliśmy zgromadzić wokół siebie grono zaangażowanych dąbrowian. Poznajmy się.

 

Więcej...

Pamiętajmy o dąbrowskich bohaterach - interwencja w sprawie grobu Edwarda Miętki

Problemy mieszkańców Dąbrowy Górniczej, z którymi zgłaszają się do naszego Stowarzyszenia to nie tylko przysłowiowe już dziurawe drogi w mieście. Zdarza się, że są to dramatyczne historie,  albo – tak jak ostatnio - zupełnie wzruszające sytuacje związane z niezwykłą i burzliwą historią naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego. Dzielimy się nią, bo to ważny, ale zapomniany fragment przeszłości Dąbrowy Górniczej, którą warto upamiętnić.

Więcej...

Zmieniaj z nami Dąbrowę Górniczą. Wrzuć pomysł do skrzynki

Działania Stowarzyszenia Razem dla DG wyznacza jedna, podstawowa zasada: działamy dla mieszkańców i z mieszkańcami. To było dla nas naturalne, że chcąc pracować nad programem Stowarzyszenia, zwróciliśmy się właśnie do dąbrowian o opinie i inspiracje.

Więcej...

Co ważniejsze: zebra czy kwiaty?

Na profilu facebookowym naszego Stowarzyszenia umieściliśmy ostatnio dyskusyjne zdjęcia, na których pokazaliśmy, że w centralnej części miasta, w okolicy Pałacu Kultury Zagłębia rosną pięknie utrzymane kwiaty i wypielęgnowane drzewa, a tuż obok nich znajdują się dwa przejścia dla pieszych, których prawie nie widać. Farba zeszła już dawno i nie wyglądało na to, aby ktokolwiek planował je odnowić.

Więcej...

Do zobaczenia „na mieście”, czyli akcja bilbordowa

Mamy świadomość, że chcąc dotrzeć do większej ilości osób z informacją o Stowarzyszeniu Razem dla DG oraz o jego działaniach musimy dbać o komunikację nie tylko w internecie. Mamy już stronę internetową oraz fanpage na Facebooku. Od ośmiu lat działa również oczywiście strona internetowa Katarzyny Zagajskiej.

Więcej...